КЗО "Середня загальноосвітня школа №46"


запам'ятати

 

Вчитель року

 

Вікторію Василівну з перемогою в обласному конкурсі "Вчитель року"!!!

 

Зі змістом уроку можна ознайомитись далі.

Урок образотворчого мистецтва 5 клас

Тема _Декоративно - ужиткове мистецтво

Мета:

  • Загальнокультурна: формувати в учнів навички отримувати, осмислювати та використовувати інформацію з різних джерел.
  • Соціальна: продуктивно співпрацювати у групі, проявляти інціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з однокласниками, підвищувати рівень самоосвітньої та творчої активності учнів.
  • Мистецька: розширити знання про  досягнення національної , європейської та  світової культурної спадщини, визначити роль збереження мистецького надбання людства та її форми. Ознайомити учнів з деякими відомими музеями світу, зокрема з музеями декоративно- ужиткового мистецтва України. Вдосконалювати навички практичного застосування мистецьких засобів та прийомів з декоративно- ужиткового мистецтва. Розвивати художній смак та ерудицію.
  • Мовленнєва: відпрацьовувати вміння  переконливо формулювати власні думки, використовуючи  мистецьку термінологію.

Оперативні цілі:

Після закінчення уроку учень

знає:

  • декілька музеїв світу, місце їх знаходження;
  • прийоми організації декоративної композиції,

вміє:

  • використовувати набуті знання у процесі художньо-творчої діяльності;
  • користуватися Qr- кодами
  • працювати в техніці графіки, розпису та оздоблення орнаментом, плетіння папером.  використовуючи метод спрощення форм;

може:

  • виразити думку та почуття;
  • презентувати результати співпраці у групах;
  • прогнозувати результати своєї роботи;
  • реалізувати набуті навички у подальшій творчий та професійній діяльності.

Методи і техніки:

  • Вправа «Усмішка»;
  • Вправа «Пазли», «Qr-код»  робота в групах;
  • Гра «Асоціації»
  • практична робота «Створюємо власний музей»;
  • Вправа «Хмара слів» метод «Мозковий штурм» з елементами візуалізації (Впізнай вид мистецтва)

Обладнання:

  • маркери, ватман, крейда;
  • палітра, фарби «Гуаш», вода, серветки, пензлики, яйце, фломастери, клей;
  • Кольоровий папір, картон, ножиці.
  • Карта на дошку «Впізнай вид мистецтва»
  • Рама на дошку для музею мистецтва

Допоміжні матеріали:

Додаток 1. Інструкція «Правила роботи в групах»;

Додаток 2. Картки до  вправи «Хмара слів»;

Додаток 3. Відеофрагменти;

Додаток 4. Ілюстративний матеріал до вправи «Пазли»

Додаток 5 «Технологічна картка презентації робіт»

Тип уроку. Комбінований.

Вид уроку. Сторітелінг з елементами медіаграмотності.

Міжпредметні зв’язки: історія, інформатика.

Великі нації пишуть свою автобіографію у трьох книгах-

                               у книзі слів,у книзі справ і в книзі мистецтва,

                   але остання заслуговує повної довіри.

Джон Рескін, англійський письменник, художник, мистецтвознавець

 

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

Привітання.

-Добрий день, дорогі діти!

- Я  Вікторія Василівна, і  сьогодні із великим задоволення проведу для  вас урок!

А  щоб нам було легко і комфортно працювати разом , необхідно мати гарний настрій!

Вправа « Усмішка»

-Якщо посміхнутися перехожому- він посміхнеться у відповідь!

-Якщо посміхнутися небу і сонцю – розійдуться хмари!

-Якщо посміхнутися Всесвіту та один одному- трапиться щось казкове!

-Давайте посміхнемося один одному!

IIМОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

2.1 Слово вчителя.

-Діти, а ви звернули увагу на незвичайну річ, яка стоїть у мене на столі?

- А вам цікаво, що там?

- Давайте разом поглянемо.

( учитель по черзі дістає предмети, а діти їх називають ).

  • А як ви гадаєте, окрім скрині, де ще можуть зберігатися старовинні речі?

На жаль , деякі мої знайомі вважають , що відвідувати музей це нудно. Давайте спробуємо з цим розібратися.

2.2 Перегляд мультфільму.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ УЧНІВ.

3.1 Слово вчителя.

     Я пропоную вам здійснити  захоплюючу подорож цікавими музеями світу.

3.2. Вправа « Пазли» , « Qr– код»

 ( учитель пояснює учням виконання роботи)

 

Проскануйте « Qr-код» і  дізнайтеся, як називається музей і де він знаходиться.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У кожної групи є набір пазлів,  вам необхідно їх скласти.

 

 

3.3 Гра « Асоціації»

Давайте ми з вами зіграємо в  асоціації. Я показую вам зображення, якщо ви впізнали свій музей, плескайте в долоні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.4 Слово вчителя.

 Сьогодні ми з вами створимо власний музей_декоративно- ужиткового мистецтва  ( графіки, живопису, розпису, плетіння тощо)

Але спочатку давайте пригадаємо , які існують в  мистецтві  напрямки, види, техніки.

На дошку вчитель вішає карту .

 3.5 Вправа « Хмара слів». Які слова ми можемо впізнати?

        Метод « Мозковий штурм» з елементами візуалізації  (« Впізнай вид

        мистецтва»)

( вчитель демонструє зображення , а учні показують картки з   відповідним словом) Запитання : Яке з слів відноситься до декоративно- ужиткового мистецтва?

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИКА.

V. ПРАКТИЧНА РОБОТА.

Зверніть увагу на столах є «Правила роботи в групах»

 ( виконання учнями творчої роботи у відповідній техніці)

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ.

6.1 Презентація групами творчої роботи

 ( учні розміщують свої роботи на дошці та презентують за технологічною карткою)

6.2 Оцінювання.

 

6.3. Підсумкове слово вчителя.

Дорогі діти! Дякую вам за співпрацю, за створення чудового музею, вашу творчість, креатив, вміння працювати в команді!

Я отримала велике задоволення від роботи з вами!

 

Додаток 1.  Інструкція

 

 

 

    Як це було...